izmir web tasarım
İzmir 'de Web Tasarım ile Multimedyanın Doğru Adresi
« Makaleler

Web Sitesi Hızlı Yükleme İpuçları


Yavaş internet bağlantıları yüzünden ziyaretçilerinizin uzun süre sitenizin açılmasını beklemelerini engelleyebilirsiniz. Ayrıca arama motorları algoritmaları da yükleme zamanını dikkate alacaktır. Programlama tasarımı yaparken ve sitenizi optimize ederken aşağıdaki ipuçlarına dikkat etmeniz fayda sağlayacaktır:
1. Optimize edilmiş HTML kodu
Sitenizin istenmeyen etiketlerinin veya kırık bağlantılarının olmadığını ve optimize edilmiş olduğundan emin olun. Web sayfalarındaki hatalar web sitenizi yavaşlatabilir.
2. Maksimize içerik alanı
Bu sadece yükleme süresini kısaltır, sitenizinn okunabilirliği artırır.
3. Grafik, Flash ve scriptlerin kullanımı
Grafik, flash veya script kullanırken boyutlarının yüksek değerlerde olmamasını sağlayın. Bu web sayfanızın boyutuna önemli katkıda bulunur, bu yüzden onları mümkün olan en aza indirerek deneyin.
4. Mümkün olduğunca basit tasarımlar
Karmaşık tasarımlar sayfalarınızı yavaşlatır. Google, Yahoo gibi siteleri göz önüne alın, ne kadar az karmaşık olduklarını inceleyin.
5. Grafik butonlar yerine metin linkler
Grafik butonlar yerine CSS kullanarak görsel metin linkler yapabilirsiniz. Bu da sitenizin hızına önemli katkıda bulnacaktır.
6. Server Side Include (SSI) dosyaları
SSI dosyaları web sunucusunun önbelleğine bir kez yüklenir ve böylece tekrar tekrar yükleme yapmadan ihtiyaç duyduğunuzda çağırarak daha seri sayfalar yapabilirsiniz.
7. Tablolar yerine div etiketleri kullanın
Bu konu her ne kadar hala tartışmalı da olsa yapılan araştırmalar iç içe yapılmış çok miktardaki tablonun divlerle yapılan tasarımlarına göre daha yavaş olduğunu kanıtlamıştır. Ancak unutmayın burada bahsedilen tablolar iç içe yapılmış çok miktardaki tabloyu içermektedir.
8. Günlük düşünmeyin
Yeni gelişen teknikleri takip ederek ve korkmadan kullanarak web tasarımlarınızı gelecekte tekrar tekrar güncellemekten kurtulursunuz. Hem de sayfalarınızın yüklenme sürelerini mümkün olduğunca hızlandırmış olursunuz.


 • ilicMedia


    Web Tasarım Makaleleri
    Web Tasarım Firmaları
    İnsan Kaynakları
 • Hizmetlerimiz


    Website Tasarımı
    İnteraktif Multimedya
    Arama Motoru Optimizasyonu
 • Andaç (Yıllık) CD/DVD


    Üniversiteler
    İlköğretim ve Ortaöğretim Okulları
    Askeri Okullar
 • İletişim


  1404 Sokak No:3/4
  Kahramanlar - İZMİR
  info@ilicmedia.com  0.232.4211248
 • © 2008 - 2017 ilicMedia Bilişim Teknolojileri ve Reklam Hizmetleri
      web tasarım izmir